NUOVA SIMONELLI

Světová špička v oblasti inovace designu, ergonomie a aplikace technologií.

Nuova Simonelli je italská společnost s letitými zkušenostmi a tradicí. Vysoce kvalitní espresso kávovary vyrábějí v Itálii od roku 1936. Investice společnosti do vývoje a výzkumu posunulo společnost na úplný vrchol v oboru, o čem svědčí i výhradní sponzoring světových mistrovství baristů, World Barista Championship nebo udělení ocenění Compasso d’Oro v oblasti inovací designu, ergonomie kávovaru a přínosu v oblasti špičkové aplikace technologií.

Prodejní síť Nuova Simonelli je spojená s pojmy:

Profesionalita
Pro nás, jako dovozce technologií je profesionalita prioritou číslo jedna.

Odborná asistence
Poskytujeme školení, instalace, údržby a servis kávovarů přímo u zákazníka, nebo v našich profesionálních centrech, kde je možné si kávovar vyzkoušet ještě před jeho zakoupením.

Spolehlivost, kvalita…

Kávovary

Mlýnky

Historie

1936

Orlando Simoneli v Cessapalombu vytváří svůj první kávovar na espresso. Pojmenovává ho "1936" podle roku jeho výroby. Na svou dobu se jedná o inovativní a technicky vyspělý přístroj. Jedná se o dvoupákový kávovar s elektrickým ohřevem a tlakovým systémem přívodu vody ze sítě.

1950

Simonelli vyrábí kávovar "Selene"; jde o technologickou revoluci, první kávovar na světě s kontinuálním výdejem.

1959

Uvedení kávovaru „Eureka“, přístroje s inovativním designem a technologií. Je vybaven olejovým čerpadlem, dvěma pětilitrovými bojlery a výměníkem tepla.

1969

Po odkoupení managementu mění společnost majitele a z „Simonelli“ se stává „Nuova Simonelli“.

1973

Káva do domácností. „Elli“ je první kávovar Nuova Simonelli určený pro rodiny a malé komunity. Je vybaven vnitřním čerpadlem, výměníkem tepla, parní tryskou a měděným kotlem. Poloprofesionální kávovar s designem domácího vybavení. Mnohem více než jen malý elektrický přístroj.

1975

Představení „ISX“, prvního kávovaru s elektronickými součástkami. Kávovar byl k dispozici v elektronické a poloautomatické verzi s objemovým dávkovačem.

1982

Zrození „Mia“, rodinného kávovaru na espresso. Jedinečný svým moderním, kompaktním a velmi originálním designem. I při svých velmi malých rozměrech je vybaven kompletním systémem mechanických částí odvozených z profesionálních strojů.

1984

Příchod prvního superautomatického kávovaru značky Nuova Simonelli. Jmenuje se „Logica“ a je prezentován jako vysoce inovativní: stačí stisknout tlačítko a stroj udělá zbytek. Snadné používání tohoto nového stroje otevírá dveře na nové mezinárodní trhy.

1985

Uvedení „Programu“, prvního tradičního kávovaru vybaveného skutečným palubním počítačem. Poloautomatická verze zjednodušuje základní operace při zachování vysoké kvality. Objemová verze využívá elektroniku k programování funkcí, jako je automatické zapnutí/vypnutí, elektronická kontrola mletí (patentováno), připojení k počítači a pokladně.

1990

Nuova Simonelli představuje „Yacht Club“, jediný profesionální kávovar svého druhu. Kryt s průzorem z tvrzeného skla je vyroben z přírodního olivového, jilmového nebo olivovníkového dřeva. Jeho podoba a název vytvářejí okamžité spojení s mořem, přístavními bary, jachtařskými kluby, plážovými letovisky, přímořskými restauracemi a hotely.

1993

Nuova Simonelli potvrzuje svou přítomnost na zahraničních trzích, ve Ferndale ve státě Washington je založena americká divize. Elektronika použitá v kávovarech činí s modelem „Master“ velký krok vpřed. Řada Master se skládá z kávovarů Master Coffee, Master Coffee Plus a modulu pro ohřev šálků Master Cup. Master Coffee je super-automatický kávovar s dávkovačem pro kontrolu množství, který pomáhá baristovi. Ten kávu mele, pěchuje a vydává a použitou kávovou sedlinu vyhazuje.

1999

Uvedení poloprofesionálního kávovaru „Oscar“ s technickými vlastnostmi na vysoké úrovni. Má termo-kompenzovanou jednotku, poloprofesionální portafiltr a termosyfonový systém ohřevu vody.

2001

Nuova Simonelli představuje „Jazz“, kompaktní kávovar, který se snadno používá a je vždy čistý.

Uvedení kávovaru „Caffetteria Italiana“ na trh. Mezi jeho mimořádné funkce patří dvojitý mlýnek-dávkovač (s možností přizpůsobení chuti smícháním dvou druhů kávy), dvojitý bojler, skupina jednotek s variabilním nastavením, programování tlaku tampování, dálkové připojení přes internet pro regulaci a technickou pomoc.

2003

U příležitosti veletrhu Host v Miláně představuje společnost Nuova Simonelli na trhu dvě absolutní novinky: „Aurelia“ a „Microbar“. Microbar byl zařazen mezi 100 nejlepších příkladů italského designu, oceněných a vybraných pro prestižní cenu Compasso d‘Oro.

2004

„Aurelia“ je vlajkovou lodí společnosti Nuova Simonelli. Je pojmenován po slavné římské silnici, aby se zdůraznila jeho trvanlivost v čase. Má mnoho vlastností, které z něj činí jedinečný a technologický referenční bod mezi tradičními kávovary: jemnost uzávěru portafiltru, vzdálenost mezi skupinami, materiály použité na ovládací prvky, nastavitelná svítivost displeje, snadné čištění, systém push&pull, široká viditelnost pracovní desky.

2005

Uvedení poloautomatického a objemového kávovaru „Appia“ na trh. Má mnoho společného s kávovarem Aurelia: autosteam - pro naprogramování teploty ohřívaného mléka - a systém SIS - se systémem „soft“ s dvojitým předspařením, který namáčí kávové lůžko pro krémovější espresso. Appia je základní kávovar, který však disponuje vynikajícími výkonnostními vlastnostmi.

2006

Společnost Nuova Simonelli slaví 70 let své činnosti vydáním časopisu „Espresso Ideas“, který je plný nápadů pro lidi pracující ve světě kávy.

2008

Kávovar „Aurelia“ je vybrán jako oficiální kávovar pro mistrovství světa baristů 2008-2011.

2012

Kávovar ‚Aurelia II‘ s inovativní technologií T3 je potvrzen jako oficiální kávovar pro mistrovství světa baristů 2012-2014.

2013

Na veletrhu Host v Miláně představuje Nuova Simonelli ‚Mythos One‘, kompaktní mlýnek, který zaručuje konzistentní dávky a především lepší chuť espressa

2017

Nuova Simonelli představuje na trhu nový kávovar ‚Aurelia Wave‘, který představuje vlnu inovací v růstu kávového průmyslu. Aurelia Wave nabízí nové technologie, jako je technologie Smart Water, ekologická udržitelnost, digitální rozhraní, ergonomie a technologie Pulse Jet, technologie T3 a technologie Pulse-Purge.

Na veletrhu Host se představuje „Prontobar Touch“, který je oceňován jako superautomatický kávovar s nejpokročilejší technologií, s elegantním a kompaktním stylem zdůrazněným lineárním designem.

2019

Appia Life